Bizi takip edin:


Mucit Fikirler Geleceğin Makinaları proje yarışması başlıyor

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi öncülüğünde Antalya Valiliği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) katkılarıyla, teknik lise öğrencileri için gerçekleştirilecek olan 'Mucit Fikirler, Geleceğin Makinaları’ projesine başvurular başladı.

lk olarak 2017 yılında anaokulu ve ilkokul öğrencileri için gerçekleştirilen projenin devamı olan yarışmaya, Antalya’nın 5 merkez ilçesindeki 13 teknik meslek lisesinde eğitim gören 10 bin 200 öğrenci katılabilecek. ‘Düşle, tasarla, üret!’ sloganıyla gerçekleşecek olan yarışmada öğrenciler, ‘yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği, geri dönüşüm uygulamaları, akıllı kentler, yeni nesil üretim, motor, makine ve mekanik, mühendislik uygulamalarında bilişim ve yazılım teknolojileri ve havacılık, denizcilik, ulaştırma ve uzay teknolojileri’ konu başlıklarında yarışmaya katılabilecek.

Öğrenciler son başvuru tarihi olan 28 Şubat 2019 tarihine kadar proje önerilerini Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’ne kadar sunacak ve 11 Mart 2019 tarihinde ön elemeyi geçen projeler açıklanacak. 30 Nisan 2019 tarihinde ödül almaya hak kazanacak öğrencilerin açıklanmasının ardından ATSO İnovasyon merkezinde ödül töreni gerçekleştirilecek ve dereceye giren öğrencilere teknoloji mağazalarında kullanabilecekleri çeşitli miktarlarda hediye çekleri verilecek. 
 

 

 

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN