Bizi takip edin:


Akdeniz Üniversitesi'nde şiir dinletisi

Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanlığı tarafından üniversitenin farklı bölümlerinden öğrencilerle gerçekleştirilen Şiir ve Türkü Dinletisi dinleyicilerden büyük beğeni aldı.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan ve yoğun ilgi gören dinletiye Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bekir Direkci, Türk Dili Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emel Nalçacıgil Çopur, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

 

Dinletinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emel Nalçacıgil Çopur, Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanlığı olarak akademik çalışmalara gösterdikleri özen kadar, kültürel etkinliklerin de önemli olduğunu vurgulamaya çalıştıklarını belirterek, ‘Bu tür etkinlikler kültürel değerlerimizle bağ kurmamızı sağlıyor. Gönül dünyamızı zenginleştiriyor. Bizlere ve öğrencilerimize hayata başka bir pencereden bakabilmenin değerini anlatıyor. Şiirlerimizin ve türkülerimizin taşlaşmış yürekleri dahi yumuşatacak gücü olduğuna inanıyorum. Güzel Türkçemizin sanata dönüşmüş hali şiir ve türkülerimizle insanların kalbine dokunma gayretiyle düzenlenecek bu tür etkinliklere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.’ diye konuştu.

 

Türk şiirinin seçkin örneklerinin ve sevilen türkülerin seslendirildiği Şiir ve Türkü Dinletisi, Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlilerinin şiir ve türküleri seslendiren öğrencilere teşekkür belgelerini vermeleri ile son buldu.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN