Bizi takip edin:


MEB açıkladı! İşte yeni ders programı...

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim sisteminde yapılan değişimin ardından yeni ders programını açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Twitter sayfasından yaptığı açıklama ile yeni eğitim sisteminde uygulamaya koyulacak olan ders programını paylaştı. Son günlerde oldukça tartışılan seçmeli ve zorunlu derslerin ne olacağı bu paylaşım ile açıklığa kavuştu. Yapılan açıklamda 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin alacağı dersler bulunuyor. 

Yeni ders programında 9. sınıf öğrencileri zorunlu olarak Türk Dili ve Edebiyatı 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil, Matematik Uygulamaları, Doğa Bilimleri Deneyimi, Sosyal Bilimler Deneyimi alırken, zorunlu tercih olarak Sanat ve Spor Grubu, ilgiye bağlı olarak da İlgi Alanı Dersleri alacak. 

10. sınıf öğrencileri, Türk Dili ve Edebiyatı 2, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2, Bilgi Kuramı ve Uygulamaları 1 alırken zorunlu tercih olarak, Yabancı Dil Grubu, Matematik Grubu, Fen Bilimleri Grubu ve Sosyal Beşeri Bilimler Grubu alacak. İlgiye bağlı olarak da Sanat ve Spor Grubu ve İlgi Alanı Dersleri alacak. 

11. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı 3, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3, Bilgi Kuramı ve Uygulamaları 2, alırken, zorunlu tercih olarak Yabancı Dil Grubu, Matematik Grubu, Fen Bilimleri Grubu ve Sosyal Beşeri Bilimler Grubu alacak. İlgiye bağlı olarak da Sanat ve Spor Grubu ve İlgi Alanı Dersleri alacak. 

12. sınıf öğencileri, Türk Dili ve Edebiyatı 3, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri alırken, Disiplinerüstü Kariyer Dersleri olarak; Yabancı Dil Grubu Dersleri, Matematik Grubu Disiplinerüstü Dersleri, Fen Bilimleri Grubu Disiplinerüstü Dersleri,  Sosyal Beşeri Bilimler Grubu Disiplinerüstü Dersleri, Sanat ve Teknoloji Grubu Disiplinerüstü Dersleri alacak.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN