Bizi takip edin:


Antalya'da bir eğitim skandalı... Veliler de öğretmenler de mağdur!

Antalya'da eğitim veren Antalya'da Doğa Okulları Bilim Kampüsü'nde maaşlarının ödenmemesi nedeniyle öğretmenlerin derse girmediği iddia ediliyor.

Antalya'daki Doğa Okulları Bilim Kampüsü'nde çocukları eğitim gören veliler, öğretmenlerin derse girmemesi nedeniyle çocuklarının eğitim alamadığını iddia ediyor.


Veliler tarafından yapılan açıklamaya göre kurumda öğretmenlerin maaşlarını alamaması nedeniyle derse girmeme eylemi yapılıyor. Yaklaşık üç aydır öğretmenlerin maaşlarını alamadığı iddia edilirken, kurumda 2 gün boyunca 1. sınıftan 7. sınıfa kadar eğitim veren öğretmenler 2 gün boyunca derslere girmeyeceği de velilerden gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Öğretmenlerin maaşlarını alamamaktan şikayetçi olduğunu belirten veliler, bu sorunun çözülmesini bekliyor. Bir yıllık eğitim parasını peşin yatıran veliler ise mağdur olduklarını ifade ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili açıklama yapılması beklenirken, kurum ise haber merkezimize herhangi bir açıklama yapmayarak sessizliğini korumaya devam ediyor.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN