Bizi takip edin:


Mucitler ATSO İnovasyon Merkezi’ni gezdi

MMO Antalya Şube öncülüğünde gerçekleştirilen Mucit Fikirler Geleceğin Makinaları Projesi’nde yarışmaya başvuru yapan öğrenciler ve rehber öğretmenleri ATSO İnovasyon Merkezi’ni gezdi.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Şube Başkanvekili Doç. Dr. İbrahim Atmaca, Antalya Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Yıldız, ATSO Başkan Yrd. Cihangir Deniz ve Dr. Mühendis Sezgi Soylu Koçak'ın da yer aldığı gezide Mucit Fikirler Geleceğin Makinaları proje yarışmasına başvuruda bulunan öğrenciler, rehber öğretmenleri ve okul müdürleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmete açtığı İnovasyon Merkezi’ni gezdi.

Türkiye’nin en donanımlı merkezlerinden biri olan İnovasyon Merkezi ile ilgili ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz katılımcılara bilgi verirken, merkezin kapılarının 7 gün 24 saat tüm öğrencilere açık olduğunu belirtti ve projesi olan ya da proje üretmek isteyen tüm öğrencileri ATSO İnovasyon Merkezi’ne davet etti.

İl Milli Eğitim Teknik Liseler Müdürü Recep Yıldız ise meslek lisesi öğrencilerinin ülkemiz için önemine vurgu yaparak, projeye başvuru yapan tüm öğrencilere ve öğrencilere destek olan öğretmenlerine teşekkür etti.

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu da yaptığı konuşmada, kendilerine bu projede destek veren Antalya Valiliği’ne, Antalya İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti ve projeye katılmış olan tüm projelerin hepsinin çok değerli olduğunu vurguladı. Hamamcıoğlu, yarışma sonucunda kazanılan ödülden ziyade öğrencilerin bir proje ortaya çıkararak ekip çalışması yapmanın önemini kavramak ve çevrelerini geliştirerek bu tarz merkezlerde bulunmalarının önemli olduğunu ifade etti.

Gezi sonrasında yarışmaya başvuran 106 proje arasından ön elemeyi geçen 20 proje açıklandı. 29 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Seçici Kurul toplantısında dereceye giren projeler belirlenecek ve 3 Mayıs 2019 tarihinde ATSO’da ödül töreni gerçekleştirilecek.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN