Bizi takip edin:


Özel çocuklar kamp kurdu

Adalya Vakfı’nın falezler üzerinde çam ağaçlarıyla kaplı 8 bin metrekarelik alan üzerinde hizmete açtığı Engelsiz Kafe’nin özel çocukları bu yıl 3’üncüsünü düzenledikleri izci kampında bir araya geldi. Özel çocuklar, Deniz Obası adını verdikleri kampta, ailelerinin yardımıyla kendi çadırlarını kurup, mıntıka temizliği yaptı.

Adalya Vakfı'yla birlikte hizmete açtığı Şirinyalı Mahallesi'nde falez kıyı bandında yer alan Engelsiz Kafe, özel çocuklarını ve ailelerinin bu yıl 3’üncüsünün düzenlendiği izci kampına ev sahipliği yaptı. Çam ağaçlarıyla kaplı alanda düzenlenen ve 3 gün devam eden kamp, Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Sarı ve Adalya Vakfı yöneticilerinin katıldığı törenle Kampın ilk gününde özel çocuklar önce obalarını kuracakları alanda mıntıka temizliği yaptı ve ardından kamp boyunca kalacakları çadırları kurdu. Kamp çadırlarının kurulmasının ardından özel çocukların ‘Deniz Obası’ adını verdikleri kampın flaması asıldı ve yemin töreni gerçekleştirildi.


SABAH SPORUYLA BAŞLADI
Yemin törenini ardından Deniz Obası İzci Kampı’nda gün oyunlar ve akşam saatlerinde hep birlikte söylenen şarkılarla sona erdi. Kampta ikinci gün saat 07.00’de sabah sporuyla başladı. Sabah sporunun ardından kamp alanında mıntıka temizliği yapılırken gün mangal partisiyle sona erdi. Kampta son gün, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte başlarken sabah sporu ve kahvaltının ardından mıntıka temizliği yapıldı, çadırlar toplandı.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN