Bizi takip edin:


Yeşeren Çocuklar Projesi'nde çocuklara uygulamalı tarım...

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ile yürütülen ‘Yeşeren Çocuklar Projesi’nde etkinlikler devam ediyor.

Yeşeren Çocuklar Projesi’nin 17’nci haftasında düzenlenen programa, Kepez Hüseyin Avni Çöllü ortaokulu 5 sınıf öğrencileri katıldı.  BATEM'in Aksu yerleşkesinde yer alan seralarda öğrenciler sebze ile ıtri bitkilerden biberiye fidesi dikimini uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

Proje kapsamında düzenlenen etkinliklerde öğrenciler, EXPO 2016 alanında tarımın tarihi sürecini görsel ve işitsel sunumlarla öğrenme fırsatı buluyor. Tarımı eğlendirerek öğretmeyi sağlayan bu proje ile çocuklar öncelikle tükettikleri bitkisel ürünlerin nasıl yetiştirildiklerini uygulamalı olarak görüyor ve doğa-çevre bilincinin gelişmesine yönelik etkinlikler düzenleniyor. Yeşeren çocuklarda ilk etap katılımcı birçok okulla birlikte başarıyla tamamlanmasının ardından ikinci döneminin başlamasıyla Yeşeren Çocuklar Projesi'nin ikinci etabı da başlamış oldu.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN