Bizi takip edin:


Antalya'da kemerler ses getirecek!

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kemerin Ses Getirsin isimli çocuklara özel trafik güvenliği yarışması düzenledi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla, 9 ile 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında "Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla "Kemerin Ses Getirsin" isimli ödüllü trafik güvenliği yarışması düzenlendi. Etkinlik kapsamında yarışmaya katılan 100 çocuğa da scooter ve kask hediye edileceği belirtildi.


EĞİTİM VERİLDİ
Bu kapsamda kurban bayramı süresince Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri tarafından; trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklara trafik denetleme noktalarında yarışma hakkında eğitimler verildi. Bu eğitimlerde yarışmada yarışacak olan videoların nasıl çekileceğini anlatan ekipler, araçta bulunan yolcuların kemerlerini takarken çocukların film çekmeye başlaması gerektiğini söyledi ve kemeri takarken çıkan sesin önemli olduğuna dikkat çekti.


ÇOCUKLARA HEDİYE
Yolcuların, kemerilerini taktıktan sonra kameraya dönüp 'Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin' demesi gerektiğini belirten ekipler çekilen bu videonun 31 Ağustos’a kadar #kemirinsesgetirsin etiketiyle Twitter/TrafikEgm adresinde paylaşılması durumunda, en çok beğeni alan 100 kişinin hediye scooter ve kask kazanacağını da ekledi. 

 

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN