Bizi takip edin:


Okullarda 'TBA' dönemi başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, Akademik bilgiyi beceriye dönüştürmeyi hedefleyen, çocuklara ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda pratikler kazandırmak amacıyla kurulan Tasarım Beceri Atölyeleri´nin tanıtım programını gerçekleştirdi.

Tanıtımı gerçekleştirilen proje, okullara Tasarım Beceri Atölyeleri'nin kazandırılması ve bu atölyelerde öğrencilerin becelerini geliştirmesini hedefliyor. 

Tasarım Beceri Atölyeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Tasarım-Beceri Atölyeleri´yle temel hedefimiz teori ve pratiği bir araya getirmek, çocuğun duygu, düşünce ve eylem olarak bütünsel gelişmesine hizmet etmek. Çocukların sadece bilgi yüklenicisi olarak eğitimle karşılaşması onların tek yönlü gelişmesine ve hayatı bütünsel olarak kucaklamasına dair bazı sorunları ortaya çıkartabiliyor. Burada çocukların eylül ayında okula geldiklerinde eğitime yeniden ısındırmanın uzun süre aldığını biliyoruz ama bu faaliyetler, Tasarım-Beceri Atölyeleri çocuklarımız için bu işleri çok kolaylaştıracak diye düşünüyoruz." dedi. 

 

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN