Bizi takip edin:


Yeni eğitim öğretim döneminde bir ilk yaşanacak

Eylül ayıyla birlikte yeni eğitim öğretim dönemi de başladı. Bu yıl öğrenciler ilk defa sömestr ve yaz tatili dışında iki tatil daha yapacak. 

2019 - 2020 Eğitim Öğretim döneminde bu yıl öğrenciler ilk defa sömestr ve yaz tatili dışında iki tatil daha yapacak. Bu da anne ve babalar için tatil programlarının değişmesi anlamına geliyor. Yeni dönemde hangi tatiller olacak? Bu tatiller için ne tür programlar yapılabilir? Enuygun.com, ebeveynler ve öğrenciler için yeni eğitim döneminde hem tatillerin hem de gidilebilecek yerlerin listesini hazırladı.
 

İlk tatil Kasım’da
Bu yıl öğrenciler için ilk uzun tatil kasım ayında yapılacak. 18 - 22 Kasım tarihleri arasında öğrenciler bir haftalık tatil yapacak. Kasım ayı için bir tatil programı yapmak isteyenler sonbaharın doğal güzelliklerini görmek için Abant, Yedigöller, Bolu, Artvin, Borçka gibi yerlerde tatil yapabilir. İstanbul’da yaşayıp çocukları ile günübirlik yerlere gitmek isteyenler ise Abant ve çevresini tercih edebilir.

 

Sömestr tatili 17 Ocak’ta başlıyor
17 Ocak tarihinde sömestr tatili başlayacak ve 3 Şubat'ta sona erecek. Kayak yapmaktan hoşlananlar için ideal olan bu dönemde Uludağ ve Kartalkaya gibi popüler kayak merkezlerine alternatif olarak Erzurum Palandöken veya Kayseri Erciyes pistleri öne çıkıyor. Yurt dışında ise Balkanlardaki kayak merkezlerinin de fiyatları uygun, üstelik birçoğuna vizesiz de gidilebiliyor. Sömestr tatili için Kars tren turu da farklı bir alternatif olarak dikkat çekiyor.
 

Nisan ayı yeni yerler görmek için harika bir zaman
Öğrencileri, ikinci dönemde Nisan ayında güzel bir tatil bekliyor. 6 - 10 Nisan tarihleri yeni yerler keşfetmek için harika bir zaman olarak değerlendirilebilir. Bu dönemde, gerek hava sıcaklığı gerekse fiyatlar yaz aylarına göre daha düşük oluyor. İtalya, İspanya ya da Fransa turuna da gidilebilir. Yeşille doyasıya bir tatil arayanlar için de Karadeniz kıyıları tercih edilebilir.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN