Bizi takip edin:


Alanya'da, 'Kuşlara Bir Damla Umut Projesi'

Türkiye’den 81 il, 20 ülke, 500 öğretmenin katılımıyla gerçekleşecek Alanya merkezli Kuşlara Bir Damla Umut' Projesi kapsamında 30 bin öğrenci eş zamanlı olarak 27 Aralık';ta kuşlar için ağaçlara yemlik astı.

Ülke geneli ve yurt dışından 30 bin öğrenciyi harekete geçiren, “Kuşlara Bir Damla Umut” isimli sosyal sorumluluk projesinin bu yıl yapılacak ikincisi çok daha geniş bir katılımla gerçekleşti. 20 ülke, 81 şehir, 500 öğretmen ve 30 bin öğrenciyi harekete geçiren “Kuşlara Bir Damla Umut Projesi” toplam 55 öğrencisi bulunan Alanya-Mahmutlar Kılıçaslan İlköğretim Müdürü Fatma Ayan tarafından yürütülüyor.

 

Bu duyarlı projeye Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Nalan Yavuz önderliğinde okulumuz 3/D ve 3/H sınıflarının da katılımlarıyla destek gerçekleştirdi. Öğrencilere gerçekleştirilen proje ile hayvan ve doğa sevgili aşılayarak, daha duyarlı bir nesil yaratmak amaçlanıyor.

 

Projeye bu yıl  KKTC, Sırbistan, Cezayir, Sri Lanka, Güney Kore, Romanya, Fas, Ukrayna, Tataristan, Bangladeş, Nijerya, Nepal, Tayland, Vietnam, Birlişik Arap Emirlikleri, Norveç, Almanya, Danimarka, ABD ve Avustralya’dan gönüllüler  dahil oldu.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN