Bizi takip edin:


Türel’den öğrencilere özel motivasyon

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin motivasyonunu yükseltmek için anlamlı etkinlikler düzenliyor. Serik ve Korkuteli’nde lise son sınıfta okuyan yaklaşık bin öğrenci akvaryum gezisi ve yunus gösterisi ile moral depoladı.

Başkan Türel de sürpriz yapıp gösteriyi öğrencilere birlikte izledi. Geçtiğimiz hafta Döşemealtı Lise öğrencileri ile akvaryum gezisi yapıp, yunus gösterisi izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bugün de Serik ve Korkuteli’ndeki okullardan gelen yaklaşık 1000 öğrenciyle buluştu. Lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlik yüzlerce farklı türden balıklarını bulunduğu akvaryumda başladı. Öğrenciler, dünyanın en büyük tünel akvaryumu gözlemledi, ardından Dolphinlan’da yunus ve fokların muhteşem gösterisiyle keyifli dakikalar yaşadı.
 
Gençlere özel armağan
 
Öğrenciler, Antalya Akvaryum ve özellikle yunus şovlarıyla görsel bir şölen sunan Dolphinland’da unutulmaz bir gün yaşadı. Gösterileri öğrencilerle birlikte izleyen Başkan Menderes Türel, öğrencilere seslenerek, “Üniversite sınavlarına
hazırlanıyorsunuz. O yüzden sizlerin moralini yükseltmek, derslerinizdeki başarınızı arttırmak için biz de böyle çam sakızı çoban armağanı size bir katkıda bulunmak istedik” dedi.
 
Antalyalı gençleri kıskanıyorum
 
Antalyalı gençleri kıskandığını ifade eden Başkan Türel, “Sizleri kıskandığımı söylesem yeridir çünkü biz lise öğrencisiyken bizlere böyle sosyal programlar yapan, derslerdeki verimliliğimizi, başarımızı arttırmak için böylesine moral programları düzenleyen
belediye başkanları maalesef yoktu. Sizin için son derece önemli bir yılda derslerinizde başarılı olabilmek için çok çalışmak lazım. Çok çalışıyorken mutlaka sosyal hayatınızı da iyi planlamanız lazım. Sizin bugün burada moralinizi yükseltmek, derslerinizdeki başarıyı arttırır. Ondan sonra da inşallah üniversite sınavlarında da en iyi neticeyi alıp, en güzel üniversitelere girersiniz. Hepinize başarılar diliyorum, gözlerinizden öpüyorum”
 
Hem motivasyon hem moral oldu
 
Çoğu Akvaryuma ve Dolphinland’a ilk kez gelen öğrenciler, etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti. Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Özge Avcı, duygularını şöyle dile getirdi: “İlk defa Akvaryuma geliyorum. Üniversite sınavına çalıştığımız süreçte çok güzel bir motivasyon oldu.” Aynı okuldan Tuğçe Bucaklıoğlu, “Çok güzel bir organizasyon. Sürekli ders çalıştığımız için sosyal yaşamımız pek yoktu. Bu gezi bize moral oldu” diye konuştu. Korkuteli Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi öğrencisi Şeyma Parmaksız ise, “Akvaryum çok güzel ve ilgi çekici. Çok beğendim. Üniversiteye hazırlandığımız şu arada çok mutlu olduk. Çok teşekkür ederiz” dedi.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN