Bizi takip edin:


Eko Okullar Programı ile öğrenciler bilinçleniyor

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından koordine edilen “Eko Okullar Programı” çalışmaları kapsamında öğrenci gruplarına yönelik düzenlenen eğitim programları devam ediyor.

“Çevreci Kent Yeşil Alanya” olgusunun her kesimde bilinirliğinin arttırılması, çevre eğitim etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen çevre eğitimlerine, Eko Okul Programına dâhil olan Barbaros Azakoğlu Ortaokulu’nda devam edildi.

Eğitim programında bitkisel atık yağların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına yönelik yapılması gereken uygulamalara dair geniş bir bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin doğrudan katılımının sağlandığı eğitimde bitkisel atık yağ ve atık pil kaynaklarının uygun şekillerde bertaraf edilmemesi halinde çevreye vermiş oldukları zararlar, bitkisel atık yağdan biyodizel elde edilmesi, temiz yakıt biyodizel kullanımının faydaları, hangi şekillerde geri dönüşümlerinin sağlandığı gibi hususları içeren bir eğitim sunumu yapıldı. Sunum içeriğinde eğitim videolarına da yer verildi.

Düzenlenen eğitim programında bitkisel atıkyağların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekildi. Eğitimlerin ardından veli ve öğrencilere eğitim dokümanları, “Çevre Dostu Öğrenci” rozeti ve “Yeşeren Tohum Kalem” hediye edilmiş olup, broşür, afiş, eğitim CD’si gibi eğitim dokümanları öğrencilerle paylaşıldı.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN