Bizi takip edin:


MEB açıkladı! İşte yeni eğitim sistemi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim sistemini kamuoyu ile paylaştı. Bakan Selçuk'un paylaştığı sistemde ders saatleri azalacak ve öğretmenlere bir takım eğitimler verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzun süredir üzerinde çalışmış oldukları yeni eğitim sistemini açıkladı. Yeni sistemi basın toplantısında tanıtan Bakan Selçuk, değişiklikleri madde madde sıraladı, bu maddeler dışında öğrencilerin talebine göre de yeni değişimler yaşanabileceğini ekledi.

Orta öğretimi kapsayan yeni eğitim sisteminde en önemli adımlardan ilki ders saatlerinin azaltılması olacak. Ders saatleri 9. sınıfta 8 saate, 10. sınıfta 9, 11. sınıfta 9 ve 12. sınıfta 7 saat olarak değişecek.

Eğitim sisteminin en önemli yapı taşının öğretmenler olduğunu belirten Selçuk, öğretmenler için de eğitim programı hazırladıklarını ekledi. Özellikle 12. sınıfın öğrencilerin eğitim dönemindeki en önemli zamanlardan biri olduğunu söyleyen Selçuk öğrencilerin üzerindeki baskının kaldırılacağı, öğrencilerin üniversite sınavına değil, üniversiteye hazırlanacağını ifade etti.


KARİYER YÖNETİMİ
Yeni sistemde orta öğretim kurumlarında Kariyer Yönetimi Atölyeleri kurulacak. Bu atölyelerde öğrencilerin ilgi alanları keşfedilirken, ilgi alanlarına göre mesleki yönlendirmeler gerçekleştirilecek. 

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN