Bizi takip edin:


Kemer Belediyesi'nden anlamlı hediye...

Kemer Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında başlattığı yeni bir proje ile Kemer’deki tüm ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine satranç takımı hediye edecek. Başkan Gül ilçedeki 2 okulu ziyaret ederek 750 öğrenciye satranç takımlarını teslim etti.

Her eğitim öğretim yılında ilçedeki tüm 5’inci sınıf öğrencilerine tablet, tüm 6’ıncı sınıf öğrencilerine bisiklet hediye eden Kemer Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. İlçe genelinde bulunan 10 ilköğretim okulunun ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarında öğrenim gören 1780 öğrenciye satranç takımı hediye edilecek.

ÇOCUKLAR ÇOK SEVİNDİ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, satranç takımlarının dağıtımına Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu’ndan başladı. Burada sınıfları ziyaret eden Başkan Gül, öğrencilerin satranç takımlarını elden teslim ederken, “Satranç oynamak bilgisayar oyunu oynamaktan daha iyidir” öğüdünde bulundu. Ardından Merkez İlköğretim Okulu’na geçen Başkan Gül, 2 okulda toplam 750 öğrenciye satranç takımı hediye etti. Satranç takımlarını teslim alan öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu

 

1780 ÖĞRENCİYİ KAPSIYOR

Satrancın önemli bir beyin sporu olduğunu dikkat çeken Başkan Mustafa Gül,  “Sosyal belediyecilik anlamında başlattığımız yeni bir projeyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın derslerine ve hayata bakış açılarını geliştirmeleri için en iyi sporun satranç olduğunu düşündük. Proje kapsamında 2,3 ve 4’üncü sınıflarda öğrenim gören 1780 öğrencimizin satranç takımlarını en kısa sürede teslim edeceğiz” diye konuştu. 

 

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR

Satranç takımlarını teslim alan öğrenciler ile öğretmen ve okul yöneticileri, eğitime katkılarından dolayı Kemer Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Gül’e teşekkürlerini ilettiler.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN