Bizi takip edin:


Okulda başarı için süt ve spor şart!

Süt ürünlerini sağlıklı beslenmenin temel unsuru olarak değerlendiren uzmanlar, başarılı bir okul dönemi için günlük öğünlerde süt, süt ürünleri ve sütlü atıştırmalıklara mutlaka yer verilmesini ve eğitimin sportif aktivitelerle desteklenmesini tavsiye ediyor. 

Süt ve süt ürünleri, bedenin protein ve kalsiyum ihtiyacını en iyi şekilde dengelerken, açık zihin, güçlü konsantrasyon ve doğru kemik gelişimi için büyük önem taşıyor. Araştırmalar, düzenli olarak kahvaltı yapan ve kahvaltıda süt ürünleri tüketen çocuklarda eğitim başarısının daha yüksek olduğunu gösteriyor.


Her gün 2 bardak süt
Protein, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko, B1, B2, B6, B12 vitamini gibi içerikleriyle süt ve süt ürünleri, günlük beslenme ihtiyacına en sağlıklı cevabı veriyor. Uzmanlar,  kahvaltıda ve beslenme çantasında süt ve süt ürünlerine mutlaka yer vermesi gerektiğini belirtiyor. Çocukların kahvaltıda mutlaka 1 bardak süt içmesi gerektiğini de vurgulanıyor.  

 

İdeal ikili: Süt + spor
Eğitim döneminin, hem doğru beslenme hem de fiziksel aktivite ile desteklenmesi, ideal bir olgu olarak öne çıkıyor. Özellikle ön ergenlik ve ergenlik dönemlerinde spor, çocuğun enerjisini doğru kullanabileceği, sosyal gelişimini ve özgüven duygusunu artırabileceği bir unsur haline geliyor.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN