Bizi takip edin:


MEB uyardı! Okul çantası seçerken dikkat edin!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasına az bir süre kala çocuklarına okul çantası alacak olan velileri uyardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile okul çantası alırken dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekti.


BAKAN SELÇUK'TAN UYARI
Okulların açılmasına az bir süre kala alışverişe çıkacak olan velileri uyaran Bakan Selçuk, 'Bir açıdan bakınca çok küçük, ama bir açıdan bakınca, tüm yıl, her sabah sırtlanacaklarını düşünürsek gözardı edemeyeceğimiz bir detay. Okul çantalarını seçerken, hazırlarken ve takarken bunları bir düşünürsek iyi olur gençler.' dedi.


AĞIRLIĞINA DİKKAT!
Çanta seçimi ile ilgili yapılan uyarı paylaşımında çantanın çocukların vücut yapısına uygun olması, çantanın ağırlığının çocuğun ağırlığının en fazla %10-15'i kadar olması ve çanta sapının süngerli olarak tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekildi. 


BEL HİZASINA AYARLAYIN
Bir başka uyarıda çantanın nasıl kullanılması gerektiği konusunda oldu. Uyarılara göre çantanın boyu çocuğun bel hizasına gelecek şekilde ayarlanması, eşyaların ağırlığı sırt merkezine gelecek şekilde yerleştirilmesi ve çantanın çift askı ile kullanılması gerekiyor.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN