Bizi takip edin:


Başarı Koleji'nde, Atatürk saygı ile anıldı

 Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı.

 Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümü ve “Atatürk Haftası” dolayısıyla Başarı Koleji'nde 6.sınıf öğrenci ve öğretmenler tarafından Atatürk’ü Anma Programı düzenlendi. Okulun konferans salonunda öğleden önce ilkokul öğrencilerine, öğleden sonra ortaokul öğrencilerine ve velilere gerçekleştirilen anma programında duygusal anlar yaşandı. 6. sınıf öğrencileri skeçler, şiirler ve şarkılarla Atatürk’ü anarken, Ortaokul Müdürü Necip Özbay, böylesine bir duygu sağanağı yaşatan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek, “Bugün hazırladıkları törenle emeklerimize en güzel karşılığı veren sevgili çocuklarımızı alınlarından öpüyoruz." dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü dolayısıyla okulda öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla özel bir anma programı gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmeni Pelin Çetin yaptı. Genel Müdür Nazmi Ünal ise törenin kapanış konuşmasında “Öğrencilerimizin sunduğu bu duygusal programın her dakikasından gurur duydum. Atamızı ölümünün 80.yılında bugün bir kez daha minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum." dedi Ortaokul Müdürü  Necip Özbay, "Onun idealine baş koymuş bütün gazileri, şehitleri ve sayısız gizli kahramanı da rahmetle yad ediyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimin gözlerinden öper öğretmenlerime de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu. Ortaokul Müdürü Necip Özbay, konuşmasının ardından programın hazırlanmasında emeği geçen ve bu duygu sağanağının yaşanmasına neden olan öğrenci ve 6.sınıf zümre öğretmenlerini sahneye davet ederek kutladı.

KOLEJLER

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KOLEJİNİZİ EKLEYİN